Freelance Çalışırken Daha Profesyonel Gözükmeniz için 2 Altın Tüyo!

Freelance, sürekli çalışmaktan daha fazla esneklik ve özgürlük sunduğu için çok tutulan bir kariyer yolu haline geldi. Ancak, memnuniyet verici olsa da, freelance gibi çok rekabetçi alanlarda başarı her zaman garanti edilemez.

Bir freelancer olarak başarılı olmak için profesyonel görünmeniz gerekir. İşte bu amacı gerçekleştirmenize yardımcı olacak 2 altın tüyo.

1. Etkileyici ve Güvenilir Bir İnternet Varlığı Oluşturun

İnternette bir varlığınız yoksa, müşteriler derhal gerçekliğinizi sorgulamaya başlarlar. Potansiyel müşteriler, güvenilir olduğunuzdan emin olmak için sizi internetten araştırmak ister. İnternetten kolayca erişilebilen ve incelenebilen etkileyici bir iş geçmişiniz varsa, müşteriyi yakalama olasılığınız daha yüksektir.

İnternet varlığınızı, tüm dünyadaki potansiyel müşterilerle bağlantı kurmak için LinkedIn ve Facebook  gibi sosyal medya platformlarında kolayca oluşturabilirsiniz . Profesyonelliği korurken çevrimiçi varlığınızı güncel tutmaya çalışın.

2. Müşteri Referansları Alın

Müşteriler bir freelancer veya internetten herhangi bir şey için alışveriş yaparken kendi sektörelerinden  referansları ararlar . Gerçek müşterilerden gelen referanslar, ürününüzün veya hizmetinizin kalitesiyle ilgili tarafsız görüşler olduğundan, güvenilirliğinizi artırır.

Müşterilerinizin referanslarını sergilemek için profesyonel bir platform oluşturun (bu bir internet sitesi olabilir). Ardından “olumlu olanları” portföyünüzde, web sitenizde ve sosyal medya platformlarınızda yayınlayabilirsiniz.

Umarım bu ipuçları, profesyonelliğinizi bir freelancer olarak artırmanıza yardımcı olacaktır.

Yazıyı Paylaş :

Bir cevap yazın