Ücretsiz Font İndirmek İçin Harika 19 Yer

Ücretsiz font indirmek için en iyi siteler nerede? Burada bir kuruşa bile mal olmayacak en kaliteli siteleri bulacaksınız.

Web üzerinde yazı tipi indirmek için pek çok yer var. Ancak bütçeniz kısıtlıysa, her zaman pahalı bir yazı tipini tercih edemezsiniz. Peki, ücretsiz fontları nerede aramalısın? Bu yazıda, size bir kuruşa bile mal olmayacak yazı tiplerini indirmek için “en iyi” yerleri topladım.

Burada listelenen sitelerin tümü iyi bir kullanıcı deneyimi ve güvenilir yazı tipleri yelpazesi sunar; bu nedenle, aradığınız ne olursa olsun, ihtiyaçlarınıza uygun bir şeyler bulabilirsiniz.

Fontları ücretsiz olarak indirebileceğiniz yerlerin yanı sıra, bireysel tasarım portföyleri ve ajans siteleri de dahil olmak üzere daha “az bilinen” kaynakları ortaya çıkardım . Bir dahaki sefere fontları indirmek istediğinizde, buraya gelerek tipografik ilham dolu bir dünyayı keşfedebilirsin.

01. FontSpace

Site solundaki etiketler aramanızı daraltmanıza yardımcı olur

TrueType ve OpenType tadında 38.000’den fazla font içeriyor FontSpace ve hepsi ücretsiz. Buradaki fontlar, ne istediğinizi belirlemenize yardımcı olacak şekilde birçok kategoriye ayrılmıştır – tipik ‘serif’ ile birlikte ‘script’ (ve benzeri) kategoriler vardır.

FontSpace sitesine yazı tipi tedarik eden 2500’den fazla tasarımcı vardır; böylece bir fontun ticari kullanım için veya kişisel projeler için uygun olup olmadığını öğrenebilirsiniz.

02. Creative Market

Creative Market’te her hafta ücretsiz bir adet font edinebilirsiniz.

Topluluk tarafından yapılan tasarımlar için çevrimiçi bir pazar olan Creative Market, her hafta bir ücretsiz yazı tipi de dahil olmak üzere çeşitli ücretsiz ürünler sunar. Tasarım her hafta değişir ve yalnızca sınırlı bir süre için indirilebilir. Burada sunulan yazı tipleri genellikle ücretli olduğundan, kaliteli bir font aldığınızı bilmelisiniz. Bu, farklı yazı tipi stillerinden oluşan bir kütüphane oluşturmak için mükemmel bir yoldur.

03. Behance

Fontları bulmanız gerekecek, ancak bulduğunuzda indirebileceğiniz çok fazla font göreceksiniz.

Tasarımcıların çalışmalarını yayınladıkları yer, çevrimiçi portföy platformu “Behance”; ücretsiz fontlar bulmak için mükemmel bir yerdir.

Burada her tür iş var, bu yüzden ücretsiz fontlara ulaşmak için bazı filtreler eklemeniz (aramanızı detaylandırmanız) gerekecek, ancak bir kez yaptıktan sonra indirmek için harika seçenekler bulacaksınız.

04. Fontasy

Bu harika siteden ücretsiz fontlar indirin.

Fontasy, ücretsiz olarak indirebileceğiniz 1.100’den fazla fonttan oluşan bir arşivdir. Aksi belirtilmedikçe, bu fontları ticari olarak kullanmak istiyorsanız işinizi garantiye almak adına tasarımcısıyla iletişime geçmenizde fayda var.

05. FontStruct

FontStruct’ta kullanıcılar tarafından oluşturulan onlarca font bulabilirsiniz.

FontStruct ücretsiz bir yazı tipi oluşturma aracı ve topluluğudur. Kullanıcılar, ‘FontStructor’ düzenleyicisini kullanarak sitenin ‘FontStructions’ dediği şeyi oluşturur ve başkalarının indirmesi için işlerini bitirdikten sonra paylaşırlar. Bu, aranacak çok fazla font olduğu ve her gün daha fazla eklendiği anlamına gelir. Burada, Windows ve Mac’te kullanıma hazır bir dizi yüksek kaliteli TrueType yazı tipi bulunmaktadır.

06. 1001 Free Fonts

Yanlış isim algısı! 1001 Free Fonts tam 1001 tane font içermez; Aksine içerisindeki fontlar 10.000’den fazla. Tam tamına 64 kategoride binlerce ücretsiz fonta erişmeniz mümkün.

07. Abstract fonts

Abstract Fonts ile yazı tiplerinizi önizlemek çok kolay.

Abstract Fonts, kendi kalemindeki diğer sitelere göre en temiz arayüzlerden birine sahiptir ve gezinmesi çok kolaydır. Özel bir font önizleme seçeneği de var, dilediğiniz yazıyla önzilenebiliyor ve önizleme yazınız değiştiğinde yaklaşık 14.000 font da düzenli olarak güncelleniyor.

08. Neogrey

Ivan’s Multicoloure Vector yazı tipine de baktığınızdan emin olun 😉

Neogrey, Ivan Filipov’un portföyüdür. Bir grafik ve web tasarımcısı olarak çalışan Ivan Filipov cömert bir şekilde ücretsiz olarak indirilebilen çarpıcı yazı tipleri yapmış. Çok renkli vektör yazı tiplerini özellikle öneriyorum.

09. Artill

Artill piyasadaki en iyi minimalizmdir.

Almanya merkezli bir tasarımcı olan Lukas Bischoff tarafından oluşturulan Artill, tamamen ücretsiz fontlar indirmek isteyenlere yönelik küçük ve sevimli bir web sitesidir. Sitenin tek şartı indirebilmek için fontu paylaşmanız gerekir.

10. Typedepot

Yazı tipi tasarım stüdyosu olan “Typedepot” hem ücretsiz hem de ücretli fontlar sunar.

Typedepot, ziyaretçilerin indirmesi için açıkça etiketlenmiş bir dizi ücretsiz yazı tipi sunan şık, küçük bir tasarım stüdyosu web sitesidir. Ayrıca satın almak için harika ticari yazı tipleri de var.

11. Free Fonts Project

Birçok harika tasarımcı, Free Fonts Project’e (Ücretsiz Yazı Tipleri Projesine) katkıda bulunmuş.

Tipografiyi daha popüler ve daha fazla insan için erişilebilir kılmayı amaçlamış bu proje için, büyük bir ücretsiz font koleksiyonu, yazı tipi tasarımcıları tarafından paylaşılmış. Proje Jovanny Lemonad tarafından yapılmış ve tüm yazı tipleri sınırlama olmaksızın hem kişisel hem de ticari kullanım için ücretsiz. İndirdiklerinizi beğenirseniz, bağışta bulunabilirsiniz – tüm gelirler çocuklar için kullanılıyor. –

12. Glukfonts

Polonyalı tasarımcı Gluksza bizim için harika ücretsiz fontlar sunmuş.

Glukfonts, güzel tasarlanmış tipografik fontlar sunan, Polonyalı tasarımcı Gluksza’nın sitesi. Ücretsiz fontları ve diğer tasarım kaynaklarını rahatlıkla indirebilirsiniz.

13. Fontfabric

Bağımsız font sitesi olan Fontfabric’in “freebie” bölümüne bir göz atın.

Bulgar tasarımcı Svetoslav Simov tarafından başlatılan bağımsız tipte bir font sitesi olan Fontfabric, çok sayıda ücretli yazı tipi içeriyor, ancak freebie bölümünde ücretsiz yazı tiplerini bulabilirsiniz.

14. Lost Type

Lost Type fontlarının ücretini size bırakıyor.

Riley Cran ve Tyler Galpin tarafından kurulan Lost Type, bir font için ne kadar istersen o kadar ödeme yapma şansını sunan bir font sitesidir. (ve evet, ücretsiz indirmek için ‘$0’ yazmanız yeterli.)

15. DaFont

DaFont’un arama yapmak için ücretsiz fontlardan oluşan geniş bir arşivi var – bunun gibi yenilikçi fontlar da dahil –

DaFont, özgürce indirilebilir yazı tiplerinden oluşan büyük bir arşivdir. Alfabetik listelemeye, stile, yazara veya popülerliğe göre göz atabilirsiniz. Fontların çoğu profesyonel değil tabi, ancak yukarıda belirtilen Pac-Man Fontu gibi, çok hoş, ücretsiz fontlar indirmek istiyorsanız iyi bir kaynaktır.

16. Font Squirrel

Font Squirrel’in ücretsiz fontları çoğunlukla @font-face uyumludur.

Ticari kullanım için ücretsiz fontlar indirmek ister misiniz? O zaman Font Squirrel tam size göre. Yazı tiplerinin kalitesi yüksek ve çoğunlukla @font-face uyumlu, ayrıca fontunu bulmak istediğiniz yazının görselini siteye yükleyerek bulabileceğiniz, Yazı Tipi Tanımlayıcısı gibi eğlenceli özelliklere sahip ve yüklediğiniz görseldeki yazının fontuyla eşleşen fontları size söyleyebilir.

17. Ten by Twenty

Ed Merritt’in sitesi Ten by Twenty size birçok ücretsiz font sunuyor.

Ten by Twenty, İngiltere’deki web tasarım ajansı Headscape’de tasarımcı olan Ed Merritt’in etkileyici bir yaratımıdır . Bu siteden ticari ve ticari olmayan projeler için bir yazı tipi koleksiyonu indirebilirsiniz. Yazı tipleri, son on yılda 1,5 milyondan fazla indirilmiş ve nedenini anlamak çokta zor değil.

18. Google Yazı Tipleri

Google Web Fonts, sitenizde web fontlarını kullanmanızı kolaylaştırır.

Google Web Fonts, herkesin sitesinde web fontları kullanmasını hızlı ve kolay hale getirir. Yazı tiplerinin tümü açık kaynak olduğundan, bunları kendi kullanımınız için paylaşmakta ve özelleştirmekte özgürsünüz ya da geliştirmek için orijinal tasarımcıyla işbirliği yapabilirsiniz. Ve bunları istediğiniz gibi, özel veya ticari olarak kullanabilirsiniz: basılı olarak, bilgisayarınızda veya web sitelerinizde; nerede isterseniz!.

19. The League of Movable Type

The League of Movable Type, ilk serbest ve açık kaynaklı yazıtipi sitesidir.

GitHub projesi The League of Movable Type aslında tipografik bir devrimdir çünkü ilk serbest ve açık kaynaklı yazı tipi sitesidir, popüler League Gothic gibi herkesin indirmesi için, bir çok yüksek kalitede ücretsiz font yapan, itina ile seçilmiş bir tipograf grubundan oluşur.

Yazıyı Paylaş :

  • Categories:
  • Skills:
    • Yazı
  • Yazıyı Paylaş :

Bir cevap yazın